Wiedza dla dzieci

thumbnail

Może i nauka w szkole nie stanowi dla naszych dzieci nic ciekawego. W sumie nie ma się czemu dziwić, ponieważ dzieci kochają się bawić. Zresztą sami dorośli coś doskonale wiedzą na ten temat. Wystarczy tylko przypomnieć sobie, jak to było, kiedy było się dzieckiem. Powróćmy do tego, że dzieciom wiedzę należy przekazywać. Szkoła to obowiązek, ale rodzice mogą postarać się o dodatkowe bodźce naukowe, dzięki którym dzieci i tak będą chciały pochłaniać wiedzę. Wśród takich bodźców znaleźć można książki edukacyjne dla najmłodszych. Jedna z takich książek to Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury ze strony www.taniaksiazka.pl. Jej autorką jest Emilia Dziubak.

“Opowiem ci mamo”

Książeczka należy do serii pt. “Opowiem ci mamo”. Już od jakiegoś czasu na rynku można spotkać książeczki, które są w stanie sposób wesoły, zabawny przekazać dzieciom wiedzę, którą będzie można wykorzystać w przyszłości. Są one dedykowane dla dzieci od 2 do 6 roku życia. Chociaż jeżeli sięgnie po nie starsza pociecha, to nic się nie stanie. W całym cyklu można spotkać książeczki o różnej tematyce, które zostały stworzone przez wspaniałych autorów. Opowiem Ci mamo co robią statki, …co robią żaby, … co robią samoloty, czy …co robią narzędzia – jak widać tematyka jest naprawdę interesując, więc każde dziecko znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Książeczki w pięknej oprawie nie tylko wyróżniają się wyjątkowo kolorowymi ilustracjami, ale przystępnie opisaną wiedzą.

W świecie dinozaurów

W każdym pokoleniu znajdą się dzieci, które będą zafascynowane światem dinozaurów. Nie tylko będą to chłopcy, ale równie dużo dziewczynek interesuje się tymi wspaniałymi stworzeniami, które wyginęły już wiele lat temu. Dzisiaj po nich pozostały nam książki, oraz kości, które można podziwiać w muzeach. Zanim ruszymy do instytucji publicznych na zwiedzanie, możemy dziecku pokazać takie książki, dzięki którym będzie można poznać ten pradawny świat, który jest tak odległy i bliski jednocześnie. Dziecko w środku znajdzie odpowiedź m.in. na takie pytania, jak to, co też porabiały dinozaury na co dzień? Jak można podzielić te stwory i czym miały w zwyczaju się żywić? W jakich warunkach przyszło im żyć i jeszcze wiele więcej – jeżeli jakiś dorosły miał problem z odpowiedzią na pytania o świecie dinozaurów, to może dziecku zaoferować tą książkę. Całość została tak opracowana, że ciężko się właściwie od niej oderwać. Nie tylko dziecko może dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, ale nawet dorosły może poznać kilka istotnych ciekawostek.

 

Back To Top